Türk Televizyonlarında Efsane Olmuş Dizi Aşkları

Türk Televizyonlarında ekrana gelmiş dizilerle gönlümüze taht kuran efsane olmuş dizi aşkları ‘nı bu başlık altınta topladık. Yayınlandıkları dönemde bir çok kişi tarafından büyük bir ilgi ile takip edilmiş bir çok kişinin hayatında önemli yerler edinmiş dizi aşklarını bu yazımızda sizin için derledik.

Türk Dizileriyle Hayatımıza Giren Efsane Olmuş Dizi Aşkları

1- Bihter & Behlül ( Aşk-ı Memnu )

Çok çok eski olmasa da sizi bundan 10 sene öncesinin en çok izlenen ve konuşulan dizileri arasında yer alan Aşk-ı Memnu’nun  çok konuşulan çifti Bihter & Behlül listenin ilk sırasında yer alıyor. Onların aşkı çoğu kişiye göre imkansız olsa da dizide de bir türlü mutlu sona ulaşamadılar.


 

2- Zeynep & Kerem ( Güneşi Beklerken )

Güneşin Kızları dizisinin asi çocuğu Kerem ve Zeynep’in aşkı yayınlandığı dönemde bir çok kişi tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. ZeyKer fandomu o zamanların en çok konuşulan ve sevilen çiftlerinden biri oldu. ZeyKer çiftinin mutlu sonu ise en çok hayranlarını sevindirdi.

3- Selin & Ali ( Güneşin Kızları )

Hande Erçel’in ve Tolga Sarıtaş’ın efsaneleştiği ve AlSel fandomunu ortaya çıkardığı ve halen twitter da ikilinin bir araya gelmesi ve yeni bir projede olması için yapılan trend çalışmaları azımsanacak kadar değil. Ali ve Selin’in Güneşin Kızları dizisinde en çok sevilen şeylerden biriydi hiç şüphesiz.

4- Songül & Güney ( Kırgın Çiçekler )

Geçtiğimiz aylarda ekran hayatına son veren Kırgın Çiçekler dizisinin Songül ve Güney’i de efsane olmuş dizi aşkları arasına girecek türden bir aşk yaşadı. Kırgın Çiçekler başarılı reyting oranlarıyla 3 sezon ekranlara gelmeyi başarsa da dizinin efsane aşklar arasına girecek olan çifti Songül ve Güney için de dizide tam anlamıyla bir mutlu son göremedik. Finalde Songül’ün ölmesi SonGün hayranlarını üzdü.

5- Defne & Ömer ( Kiralık Aşk )

Yayınlandığı ilk günden beri büyük bir hayran kitlesine sahip olan Kiralık Aşk’ın esas çifti Defne ve Ömer’i bu listeye eklemezsek büyük bir ayıp ederiz. DefÖm fandomunun ne kadar kuvvetli bir fandom olduğunu anlatmaya gerek yok heralde. Elçin Sangu ve Barış Arduç’un arasında ki bu kimyayı farkeden yapımcılar bir sinema filminde ikiliyi tekrar bir araya getirse de Defne ve Ömer çifti gibi başarı elde edilmedi.

6 – Mira & Yaman ( Medcezir )

The O.C. dizisinden uyarlanan Medcezir dizisi yayınlandığı zamanlar boyunca başarılı reyting oranları ve dizinin efsane listesine girecek olan Yaman ve Mira ile adından sıkça söz ettirdi. YaMir fandomunun oluşmasını sağlayan dizinin orjinalinde mutlu sona ulaşamayan çifti Türkiye uyarlamasında mutlu sonla ekranlara veda etti.

7- Lale & Onur ( No:309 )

Fox Tv ekranlarında ekranlara gelen ve yine bir uyarlama yapımı olan No:309 dizisinde diğer dizi aşklarına ters olarak işleyen bir süreç oldu. İlk önce çocuk yapan çiftimiz sonradan evlenip sonradan aşık olan çiftler arasında yer aldı. LalOn fandomu dizi çiftlerini çok sevdiler mutlu sonla ekranlara veda ederek hayranlarına güzel bir son verdiler.

8- Öykü & Ayaz ( Kiraz Mevsimi )

Öykü ve Ayaz’ın aşkı sadece Türkiye’de değil İtalya’da da bir çok kişi tarafından büyük bir ilgi gördü. İtalya’da yayınlanan Kiraz Mevsimi dizisi Öykü ve Ayaz’ın orada da çok sevilmesini sağladı. Özge Gürel ve Serkan Çayoğlu sadece dizi de değil aynı zamanda gerçek hayatta da birlikte olarak dizinin hayranlarını daha da mutlu olmasını sağladı.