Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Bitiyor!

Kanal D ekranlarında yayınlanan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi Salı günleri ekranlara geliyor. Dizi başladığı ilk günden beri aldığı reytingler dizinin kanalını memnun etmemiş.

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu ve Çetin Tekindor’un yer aldığı Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin dün akşam ekranlara gelen bölümünde aldığı reytinglerde Total’de 5. sırada yer alırken, AB’de ise 4. sırada yer alan dizinin reytingleri tatmin edici olarak bulunmadı kanal tarafından. Dizinin bu sabah itibariyle yayından kaldırıldığı ekibe ilan edildi. Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin yurt dışı satışlarında da beklenilen olmamış ve hayal kırıklığına neden olmuştu.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Ne Zaman Bitecek ?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi 6. bölümde final yaparak ekranlara veda edecek. Önümüzde ki hafta ekrana gelecek olan bölümüyle final yapacak olan dizinin yönetmen ve senarist değişikliğine gidilmişti.

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ise Gürkan Uygun, Ertan Saban, Büşra Develi, Funda Eryiğit, Hazal Filiz Küçükköse, İsmail Demirci, Sedef Avcı, Leyla Tanlar, Toprak Sağlam ve Serdar Orçin gibi başarılı isimler yer alıyordu.

Büyük bir bütçe ve büyük bir hazırlık aşamasından geçen dizinin beklenilen sonucu elde edememesi dizi sektörünün içinde bulunduğu reyting kurbanı olan başarılı dizilerin nasıl bitirildiğini bir kez daha gösterdi. Bu hafta bitecek olan diziler kervanına Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi de eklendi.